Nagrania z kamery GoPro przyszłym materiałem edukacyjnym w wielu dziedzinach

GoPro szeroko pojętym sprzętem do rejestracji wideo

Te popularne kamery już dawno przestałyby być tylko i wyłącznie sposobem na rejestrowanie wydarzeń sportowych z perspektyw jej uczestnika. Z racji swojej wytrzymałości i kompaktowych wymiarów wraz z możliwościami mocowań, kamery GoPro sprawdzają się podczas wielu niekonwencjonalnych sytuacji. Seria GoPro Hero jest w stanie sprostać takim wyzwaniom jak czynności dokonywane przy stole operacyjnym czy monitorowanie prac w fabryce.

Kamery sportowe pokażą, jak wykonać dany proces

Wiele przedsiębiorstw w Polsce zdążyło dostrzec już zalety kamer GoPro. W przypadku zakładów przemysłowych, niezwykle ważna wydaje się mała, poręczna i odporna kamera. Można ją przykładowo umieścić na taśmie produkcyjnej, co pozwala na uzyskiwanie zdalnego poglądu z tego miejsca. Poza tym to też możliwość monitorowania bezpieczeństwa pracowników.

Wytrzymałe w każdych warunkach

Nieważne w jakiej sytuacji, ale praktycznie w każdej kamera GoPro sprosta swoim zadaniom. Wiele to urządzenie zawdzięcza bardzo dobrze wykonanej obudowie, która zabezpiecza je w szczególności krawędzie przed uszkodzeniami. Stąd też w służbach mundurowych wykorzystuje się kamery GoPro. Uniwersalność serii Hero pozwala na rejestrację zdarzeń podczas pełnionej służby przez żołnierza czy danego funkcjonariusza. Można w ten sposób wyłapać i wyeliminować błędy podczas ćwiczeń.

Edukacyjny wymiar GoPro

Małe kamery sportowe stosowane są coraz częściej także na salach operacyjnych. Dzięki swoich niewielkich gabarytów możliwe jest rejestrowanie przebiegu operacji z perspektywy lekarza prowadzącego. To niezwykłe doświadczenie dla zwykłego widza, a dla studentów kierunków medycznych znakomity instruktaż przyuczający do zawodu. Do tego rejestrowanie dźwięku przez GoPro wypełni nie tylko obraz, ale przybierze postać prawdziwego akademickiego wykładu na żywo z sali operacyjnej. W ten sposób kamera sportowa przestaje być taką, a zyskuje na zastosowaniu w nagrywaniu materiałów edukacyjnych dla przyszłych pokoleń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *