Zastosowanie kamer GoPro w branży muzycznej

Niezapomniana relacja z koncertu

Mała, ultralekka, dzięki czemu mobilna jest kamera GoPro, która nagrywa materiał wideo w bardzo dobrej jakości obrazu. Można ją łatwo przymocować do ciała, innych przedmiotów. Niby nic wielkiego, ale aż do momentu, jak obejrzy się końcowe efekty. Ten pomysł zrewolucjonizował wiele branż, w tym także muzyczną. Muzycy oraz inni uczestnicy koncertów muzycznych dali nowe życie kamerom GoPro.

Nieodzowny element fanów i artystów

Za sprawą GoPro można zrozumieć, dlaczego tak wiele osób bierze udział w koncertach na żywo. To jak się okazuje, nie tylko miłość do muzyki, ale też niezapomniane wrażenia i emocje. Tłumy śpiewające dany utwór wraz z artystą, spojrzenie na to z perspektywy widzów, to unikalny sposób na wykorzystanie pierwszej perspektywy. Tak można w znakomity sposób promować muzykę! Kamery internetowe wyposażone są w wysokiej jakości matryce, dzięki czemu nagrywają obraz bardzo przyjemny w odbiorze.

Materiał na miarę teledysku

Coraz więcej artystów podczas swoich koncertów wykorzystuje możliwości kamer GoPro. To idealna baza na stworzenie teledysku muzycznego lub relacji ze swojego występu. W dobie mediów społecznościowych, to także możliwość relacji live, streamowania wrażeń przeszywających każdego widza. Moc GoPro w namacalny sposób pokazuje emocje, rejestruje w bardzo dobrej jakości także dźwięki – melodia, wokal czy reakcje publiczności.

Technologia postępuje dalej

Producent GoPro nie zatrzymuje się i tworzy kolejne ulepszone wersje swojego sprzętu. Na rynku mamy dostęp już do dronów, które już relacjonują z lotu ptaka koncerty odbywające się pod gołym niebem. Poza tym kamery 360° są w stanie przedstawić obraz, który może zobaczyć tylko uczestnik koncertu znajdujący się w jego samym centrum. Za sprawą tych ulepszeń grono odbiorców GoPro stale się powiększa. Oczywiście, relacja wideo nie jest w stanie dostarczyć takich samych emocji, jak rzeczywiste uczestnictwo w imprezie muzycznej, ale jest tego całkiem zbliżoną wersją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *